17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

AIESEC ile Yurtdışı staj fırsatı

AIESEC gençler için uluslararası platformda staj yapma imkanı ile, liderlik vasıflarını keşfetme ve geliştirme fırsatları sunuyor.

29 Mart 2012 Perşembe 21:21
AIESEC ile Yurtdışı staj fırsatı
EGT-250X250 -->
1948 yılından bu yana 110 ülkede 60 bini aşkın gönüllü üyesi bulunan AIESEC, genç, kar amacı gütmeyen, bağımsız, politika dışı, tamamen gönüllü üniversite öğrencileri tarafından yönetilen, din, dil, ırk ayrımı gözetmeyen dünyanın en büyük öğrenci organizasyonudur. AIESEC yürüttüğü yenilikçi ve yaratıcı değişim programları ile öğrencilerin lokal ve global konular ile ilgili harekete geçmesini sağlar ve liderlik becerilerini geliştirerek, 21. yüzyılın sosyal, sorumlu ve global bakış açısına sahip bireylerinin yetişmesine yardımcı olur. 

Türkiye’de 11 şubesi ve yaklaşık 600 üyesiyle 1954 yılından beri çalışmalarını sürdüren kurum 2011 yılında 1500 kişiye Türkiye’de, 350 üniversite öğrencisine de yurtdışı staj fırsatı sundu. Bireylerin ülkeden çok stajdaki iş tanımlarına önem verdiği programda çeşitli ülkelerde bu fırsatı yaşayan ve Türkiye’ye gelen üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar pazarlama, bilişim sistemleri, insan kaynakları, mühendislik, kültürel anlayış ve toplumsal gelişim alanlarında 1,5 ay ile 1,5 yıl arasında değişen sürelerle, tam zamanlı ve maaşlı staj yapabiliyorlar. AIESEC’in 110 ülkede ve iş dünyasında sahip olduğu ağa dahil olarak, farklı ülkelerden insanlar tanıma ayrıcalığına sahip olurlar.

AIESEC üniversite öğrencilerine yılda iki kere dış staj sınavı düzenlemektedir. Ekim ve Mart aylarında yapılan dış staj sınavlarından birine katılım gösterip başarılı olduğunuzda yurtdışı staj imkanını yakalamış olursunuz. Sınavı kazanıp staja gitmeye hak kazandığınızda AIESEC’in verdiği danışmanlık hizmeti sayesinde staj yapacağınız firmanın bulunması ve vize süreçleri gibi aşamaları minimum problem ve kısa sürede aşabilirsiniz. Stajınızı gerçekleştirmek üzere gittiğinizde Türkiye’de olduğu gibi orada da AIESEC şubesi karşılanmanız, kalacak yerinizin ayarlanması, yeni yaşamınıza ve işinize alışmanız konularında sizlere yardımcı olacaklardır.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV