17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Vali Coş, SEYMER’lere hayran kaldı

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri’ni (SEYMER) ziyaretinde çalışmalara hayran kaldı.

20 Mart 2012 Salı 23:49
Vali Coş, SEYMER’lere hayran kaldı
EGT-250X250 -->
 Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri’ni (SEYMER) ziyaretinde çalışmalara hayran kaldı.
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’le birlikte eğitim öğretim faaliyetlerinin devam ettiği 11 merkezden İbo Osman ve Kültür Merkezi SEYMER’i ayrı ayrı ziyaret eden Vali Coş, “Burada verilen eğitim hizmetinden dolayı Sayın Başkanımızı tebrik ediyorum. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’le birlikte geldiği İbo Osman SEYMER’de mesleki ve hobi amaçlı eğitimlerin verildiği derslikleri teker teker gezerek kursiyerlerle sohbet etti.
SEYMER bünyesinde verilen eğitimle her yaştan kursiyerin ‘niteliksiz iş gücünden’ birer kalifiye elemana dönüştüğünü söyleyen Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı meslek edindirme kurslarının bir benzerini Seyhan’da göreve başladığımız ilk yıl olan 2004’de açtık. O günden bu yana yaklaşık 69 bin mezun verdik. Kursiyerlerimizle birlikte devasa bir SEYMER ailesi oluşturduk” diye konuştu.
Vali Coş ve Başkan Prof. Dr. Öztürk, İbo Osman SEYMER’de derslikleri gezip kursiyer ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra kendilerine sunulan ikramların tadına baktı. Aşçılık Kursu öğrencilerinin el emeği ikramlarından tadan Vali Coş ve Başkan Prof. Dr. Öztürk, kursiyerlere teşekkür etti. Ziyaretin anısına Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’a kurdele nakışı işlemeli tepsi hediye edildi.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ün SEYMER ziyaretleri Kültür Merkezi Seramik Sanatları SEYMER’le devam etti. Kültür Merkezi SEYMER’de ağırlıklı olarak seramik, ebru, ahşap boyama, porselen ve çini işlemeciliği üzerine açılan kursları gezen ve kursiyerlerle sohbet eden Vali Coş, öğrenci ve öğretmenlerin uyumlu çalışmalarını takdir ettiğini ifade etti.
İbo Osman ve Kültür Merkezi SEYMER ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından konuşan Vali Coş, “Sayın Başkanımıza böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdiği için gönülden teşekkür ediyorum. Her bir öğretmenimiz ve kursiyerimizi buradaki emeklerinden dolayı kutluyorum. Yoğun göç alan bir şehirde belki de dört duvar arasında yaşamak zorunda kalacak kadınlarımızı, genç kızlarımızı kısaca onbinlerce insanlarımızı mesleki ve hobi amaçlı kurslara yönlendirmek gerçekten çok önemli ve alkışlanacak bir çalışmadır” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’te Vali Coş’un beğenisini kazanan SEYMER’lerin 2004’den bu yana devam eden ve her geçen gün daha da büyüyen bir proje olduğunu ifade ederek, “Pek çok şehrimizden ve hatta başka ülkelerden SEYMER projesinin örnek alındığını, benzerlerinin hayata geçirilmeye çalışıldığını övünerek ifade ediyorum. Biz SEYMER olarak devasa bir aileyiz” diye konuştu

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV