20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

MEB'den geliyoruz diyerek dolandırdılar

Konya'nın Seydişehir ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı personeli olduklarını iddia eden bir grup, okul çağında çocukları olan aileyi kandırarak senet imzalattı.

20 Mart 2012 Salı 23:53
MEB'den geliyoruz diyerek dolandırdılar
EGT-250X250 -->
 Seydişehir ilçesine bağlı Kesecik Beldesi'nde oturan ve bir çocuğu SBS diğer çocuğu YGS'ye girecek olan B.Ö.'ye Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldiklerini söyleyerek kitap satışı yapan kişiler 3 binTL'lik senet imzalattı. Nasıl dolandırıldıklarını anlatan Bekir Ö. "Milli Eğitim Bakanlığı'ndan arıyoruz diyerek evimize telefon edildi. 'Bu akşam müsaitseniz çocuklarınız başarılı olduğu için evinize gelmek istiyoruz' denildi.

Konu çocuklarımızın geleceği olduğu ve Milli Eğitim'den geldiklerini söyledikleri için kapımızı açtık ikramlarda bulunduk. Daha sonra kendilerini eğitim uzmanı olarak tanıtan 2 kişiye biz SBS-YGS-LYS Hazırlık Kitap Seti'ni ihtiyacımız olmadığını zaten çocuklarımızın dershaneye gittiğini söylememize rağmen 7 gün içinde geri alacaklarını söyleyerek bir seti bıraktılar ve ikinci seti de göndereceklerini ayrıca en kısa zamanda eve öğretmen göndereceklerini söyleyip 3 bin TL'lik evrak imzalattılar.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV