17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Eğitim ve Rehberlik Zirvesi

Üniversitesi tarafından 2.’si gerçekleştirilecek ‘Eğitim ve Rehberlik Zirvesi’nde hem meslek tercihleri ve rehberlik hem de yeni sistemle ile ilgili konular uzmanlar tarafından ele alınacak. Zirve, 10 Mart Cumartesi günü üniversitenin Büyükçekmece kampüsünde yapılacak.

20 Mart 2012 Salı 13:35
Eğitim ve Rehberlik Zirvesi
EGT-250X250 -->
Üniversitesi tarafından 2.’si gerçekleştirilecek ‘Eğitim ve Rehberlik Zirvesi’nde hem meslek tercihleri ve rehberlik hem de yeni sistemle ile ilgili konular uzmanlar tarafından ele alınacak. Zirve, 10 Mart Cumartesi günü üniversitenin Büyükçekmece kampüsünde yapılacak.
Son yıllarda Türkiye'de rehberlik hizmetlerine yoğun talebin yaşanması ve bu ilginin eğitimci ve rehberlik uzmanlarının sorumluluğunu artırması eğitim dünyasında hareketliliğe sebep oluyor. Bu hareketlilik içerisinde yapılan çeşitli konferans ve seminerlerle eğitimin çıtası yükseltilmeye çalışılıyor. Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Kariyer Penceresi Proje Ekibi ile ortaklaşa düzenlenen ‘Eğitim ve Rehberlik Zirvesi’ eğitim dünyasına farklı bir kapı aralayacak.

Eğitim ve Rehberlik Zirvesi Komitesi’nden Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Gücin, eğitim sürecinin yeniden planlanması çalışmalarında 4+4+4’ün siyasi kapsam dışında değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Yeni sistem tartışmalarının eğitim camiasında yer alan herkesi siyasallaştıracağını söyleyen Gücin, "Böyle bir yaklaşım objektif sonuçlar almamızı engelleyebilir. Bu sistemi daha kapsayıcı ve faydalı hale nasıl dönüştürebiliriz diye düşünmekte yarar görüyorum. Umarım Zirve’den tartışmalara katkı sağlayacak sonuçlar çıkar" dedi.

Kariyer Penceresi Proje Yöneticisi Eğitimci-Sosyolog Abdurrezzak Çil eğitim ve rehberliğin önemine dikkat çekerek, "Biz bu konunun ciddiyetle üzerinde durmaktayız. Bu sebeple geçtiğimiz yıldan bu yana Kariyer Penceresi Projesini yaşama geçirmiştik. Proje; Kariyer Penceresi Dergisi, www.kariyerpenceresi.com adlı internet sitesi ve internet televizyonu şeklinde yürüyor. Rehberlik ve eğitim içerikli konuların işlendiği bu projemiz Eğitim ve Rehberlik Zirvesi ile bir bütün olarak hareket ediyor" dedi.

Zirvede; anne babaların tutumları ile ergenlerin kişilikleri arasındaki ilişkiler, öğrenme becerileri ve rehberlik, öğretmenlerin ölçme değerlendirme sorunları ve çözüm yolları, ilköğretim ve orta öğretim öğrencilerinde internet kullanımı etkileri, sonuçları ve baş etmenin yolları, Subliminal mesajlar gibi konulara değinilerek çözüm yolları aranacak.

Türkiye’nin çeşitli üniversite ve okullarından uzmanların katılacağı zirvede eğitimin yeniden ele alınmasını ve rehberlik alanında prensiplerin yeniden tartışılması hedefleniyor. Zirve, 10 Mart 2012 Cumartesi günü 09.00’da Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü’nde yapılacak.

Kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/egitim/Egitim-dunyasi-kendini-konusacak/738449/#ixzz1pekXItwI

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV