17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Öğretmen ataması ile ilgili sınav kalkmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmen ataması ile ilgili sınavın kalkmayacağını belirterek, “Tam aksine alan sınavları da yapmaya başlayacağız” dedi.

01 Nisan 2012 Pazar 16:21
Öğretmen ataması ile ilgili sınav kalkmayacak
EGT-250X250 -->
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer,  Meclis Genel Kurulu’nda, 4+4+4 teklifinin 2.bölümü üzerinde yapılan konuşmalarda FATİH Projesi'ne yönelik eleştirilere yanıt vermek üzere kürsüye geldi. Milli Eğitim Bakanı, “Fatih Projesi bizim ülkemizde en kapsamlı ve en büyük projelerden birisidir. Türkiye’de akıllı tahta üretebiliyor mu, tablet bilgisayar üretebiliyor mu,  yerli firma var mı. Türkiye’de tablet üretiliyor, yerli firma var ama yerli ürün yok. Bunun ikisini birbirinden ayıralım. Yerli firma olmakla birlikte yerli ürün yok” dedi.
 
Bakan Dinçer, ortada daha öküz bile yokken buzağı aramanın hiçbir manası olmadığını belirterek, ortada hiçbir şey yokken belirli bir kurumu ve kişileri töhmet altında bırakacak açıklamalardan kaçınılmasını istedi.
 
Sataşma nedeniyle söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de, “Öküz altında buzağı arıyor muhalefet diyerek grubumuza sataşmada bulundu. Niye kaçınıyorsunuz rekabetten. 20 milyar dolarlık alım vardır. Göz dikmiş olan bir hükümet var, niye kaçıyorsunuz, neden karanlık alanlar yaratıyorsunuz" dedi.
 
Teklifin 2. bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Dinçer, “Şu anda mevcut okulların imam yetiştirmek için yeterli olacağı kanaatindeyim. Bir hazırlığımız da yok” diye konuştu.
 
"Öğretmen ataması ile ilgili sınav kalkacak mı?" diye soru sorulduğunu ifade eden Dinçer, “Hayır kalkmayacak tam aksine alan sınavları da yapmaya başlayacağız” dedi.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV