20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

3,4 milyon lira bağışla eğitime büyük destek

Antalya'da yaşayan hayırsever Ayhan Demirkol'un bağışta bulunmasıyla eşi ve kendi ismini okul adıyla yaşatacak.

02 Nisan 2012 Pazartesi 20:35
3,4 milyon lira bağışla eğitime büyük destek
EGT-250X250 -->
 Antalya'da yaşayan hayırsever Ayhan Demirkol'un bağışta bulunmasıyla ilgili protokol Antalya Valiliği'nde imzalandı.

Antalya'da yaşayan Ayhan Demirkol, vefat eden eşi ve kendi isminin okula verilmesi karşılığında bağışladığı 3,4 milyon lira için Antalya Valiliği'nde protokol imzaladı.

Protokol töreninde konuşan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Ayhan Demirkol'un eğitime 3,4 milyon lira bağışta bulunduğunu, Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne Tabip Tuğgeneral Prof. Dr. Cevdet Demirkol ve Ayhan Demirkol'un adının verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Bağışın İl Özel İdaresi hesaplarına geçirildiğini kaydeden Altıparmak, ''Biz de bu kaynağı yeni okul yapımında ya da mevcut okullarımızın bakım ve onarımında kullanacağız'' diye konuştu.

Hayırsever Demirkol'a katkılarından dolayı teşekkür eden Altıparmak, Antalya'nın eğitim alanında Türkiye'nin en iyi illerden olduğunu ve başarısını devam ettirmesi gerektiğini belirtti.

Ayhan Demirkol da eşinin vefatından sonra yalnız kaldığını, eşi ve kendisinin ismini yaşatmak için eğitime katkıda bulunmak istediğini söyledi.

Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin maddi durumu iyi olmayan vatandaşların yer aldığı bölgede bulunduğuna dikkati çeken Demirkol, özellikle bu ailelerin çocuklarına destek olmak istediklerini bildirdi.

Eğitime yapılan yatırımın önemini vurgulayan Demirkol, ''30 yıllık koltuklarda oturuyorum ama geleceğimiz için çocuklarımıza yatırım yapıyorum. Eşimden kalan mirası bu şekilde kullanmak istedim. Eşimin ve benim ismimin ebediyen yaşaması için de isimlerimizin bir okula verilmesi talebinde bulunduk'' diye konuştu.

Protokolün imzalanmasının ardından Vali Altıparmak, Ayhan Demirkol'a okulun fotoğrafını hediye etti.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV