17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Faruk Çelik: Öğretmen maaşı şefin altında kaldı (Video)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Beyaz TV'deydi. Programda hizmetli maaşlarının öğretmen maaşını geçmesi durumu, Bakan Çelik'e soruldu. Bakan Çelik bu serzenişin kendilerine de ulaştığını, 666 sayılı KHK'nın şeflerin veya hizmetlinin maaşını eşitlerken böyle bir durum oluşturduğuna dikkat çekerek, toplu sözleşmelerde bu konunun ele alınabileceğini belirtti.

01 Nisan 2012 Pazar 16:16
Faruk Çelik: Öğretmen maaşı şefin altında kaldı (Video)
EGT-250X250 -->
Beyaz Tv'de yayınlanan Basın Kulisi programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, canlı yayında Ferda Yıldırım'ın sorularını yanıtladı.
Çalışma Bakanı Faruk Çelik, twitter üzerinden kendisine yöneltilen "öğretmenlere niçin eködeme verilmediği ve bundan sonra verilecek mi?" sorusuna cevap verdi.

Program sunucusu: "Öğretmen maaşları nedenhizmetli maaşının altına indi,öğretmene eködeme varmı?"

Faruk ÇELİK : "Eşit işe eşit ücrette öğretmenlik sadece Milli Eğitim Bakanlığında olduğu için böyle durum ortaya çıktı, şef maaşları eşitlenince, öğretmen maaşları şeflerin bile altında kaldı. Daha Sonra bu rahatsızlık bize ulaştı, toplu sözleşmede gündeme mutlaka gelecektir, imkan varsa veririz." açıklamasında bulundu.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV