20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Dijital baskıda renk yönetimi eğitim semineri İzmir'de yapıldı

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Doç.Dr.Türkün Şahinbaşkan’ın sunumuyla gerçekleşen "Dijital Baskıda Renk Yönetimi" eğitim semineri , Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi Programı Konferans Salonu’nda düzenlendi.

29 Mart 2012 Perşembe 21:33
Dijital baskıda renk yönetimi eğitim semineri İzmir'de yapıldı
EGT-250X250 -->
  ARED, sektör çalışanlarının gelişimi için gerekli olan eğitimlerle kişilerin değişimini ve sektöre katkılarını sağlamak amacıyla düzenlediği sektörel eğitimlerini 2012 yılında da sürdürmektedir. 

ARED Sektörel Eğitim Çalışmaları Komitesinin 2012 yılı çalışma konularından biri de dijital baskıda doğru renklerin basılabilmesi için yapılması gerekenler konusunda sektörü bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla farklı illerde "Dijital Baskıda Renk Yönetimi" eğitim seminerlerini düzenlemektir. 

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Doç.Dr.Türkün Şahinbaşkan’ın sunumuyla gerçekleşen "Dijital Baskıda Renk Yönetimi" eğitim semineri 8 Mart 2012 tarihinde İzmir’de, Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi Programı Konferans Salonu’nda düzenlendi. Sektördeki firma sahipleri, baskı öncesi operatörleri, dijital baskı operatörlerine yönelik gerçekleştirilen eğitim seminerinde;
• Temel renk bilgisi, renk algısı, renk karışım metodları, metemerazim, 
• Renk yönetimi, kalibrasyon, linerizasyon, baskıda standardizasyon, ICC profilleri ve üretimleri
• Uygulama programlarında renk ve ICC profil ayarları konularına yer verildi.

Seminer sonunda baskıda karşılaşılan sorunlarla ilgili bilmedikleri konulara değinildiği için katılımcılardan Ared’e ve sunumu yapan Doç.Dr. Türkün Şahinbaşkan’a teşekkür konuşmaları yapıldı. Katılımcıların hemen hemen her baskı sorununu makine ve mürekkebe bağladıklarını ancak burada baskı malzemelerinin de kalitesinin önemli bir rolü olduğu da vurgulandı. 

Dijital Baskıda Renk Yönetimi eğitim seminerine İzmir’de sektör temsilcileri ile Ege Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı bölüm öğrencilerinden yaklaşık 110 kişi katıldı. Dijital Baskıda Renk Yönetimi eğitim semineri Mayıs ayında İstanbul’da, Haziran ayında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV