10 Bin Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye

TED'in başlattığı “10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasıyla öğrencilere tam eğitim bursu başvuruları başladı.

BURSLAR 08.01.2013, 13:58 08.01.2013, 14:10
10 Bin Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye

Türk Eğitim Derneği (TED), "Tam Eğitim Bursu" sınav başvurusu başladı.

TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın, TED'in başlattığı “10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasıyla öğrencilere tam eğitim bursu verildiğini söyledi.

Bu bursun diğer burslardan Klasbahis farklı olarak sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşıladığına dikkati çeken Barçın, “Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca takibi yapılmakta, gelişimleri uzmanlar aracılığıyla izlenmektedir. Tam Eğitim Bursunu almaya hak kazanan öğrenciler, TED tarafından açılmış olan okullarda okumakta ve mezun olduktan sonra ülke genelindeki üniversitelerde eğitim almaktadır. Burs öğrencilerin tüm eğitim, servis, yemek, kitap, kırtasiye, giyim ve cep harçlıklarını karşılamaktadır. TED burs vereceği öğrencileri seçmek üzere her yıl tam eğitim bursu sınavı yapmaktadır.
Ülke genelinde sınavın duyurusu yapılır. 5, 6, 7, 8 ve 9'uncu sınıfa devam eden öğrenciler sınava başvuruda bulunabilir. Öğrencilerin başvuru yapabilmesi için, en son bitirdikleri sınıfa ait karnede yıl sonu başarı ortalamasının 85-100 aralığında olması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilenler, TED tarafından açılan sınava girerler. Yazılı sınavda başarılı olan öğrenciler TED uzmanları tarafından evlerinde ziyaret edilir. Öğrenci ve ailesi ile görüşmeler yapılır. Yazılı sınavda başarılı olan ve ev ziyaretlerinde uygun bulunan öğrenciler TED'den Tam Eğitim Bursu almaya hak kazanırlar. Bu sınava TED okulunda okumakta olan öğrenciler giremezler” dedi.

TED Koleji Müdürü Kerim Barçın, burs için sınav başvurularının 7 Ocak'ta başladığını, 3 Mart'ta da sona ereceğini ifade ederek, “Tam Eğitim Bursu sınavı 06 Nisan 2013 Cumartesi günü saat 09.30’da okulumuzda düzenlenecektir, Sınav başvuruları 07 Ocak-03 Mart 2013 tarihleri arasında www.ted.org.tr ve www.turkegitimdernegi.org.tr adresinden online olarak yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25°
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2023
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:22
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P