17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

OKSEM ile KalDer, kalite profesyonellerini birlikte eğitecek

Okan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OKSEM) ile Türkiye Kalite Derneği (KalDer) arasında gerçekleştirilen işbirliğiyle “Kalite Profesyoneli Geliştirme Programı” hayata geçiriliyor.

29 Mart 2012 Perşembe 20:34
OKSEM ile KalDer, kalite profesyonellerini birlikte eğitecek
EGT-250X250 -->
Kurulduğu 1999’dan bugüne başarılı eğitim hamleleriyle Türk yükseköğrenim hayatında fark yaratan Okan Üniversitesi ile 21 yıllık bilgi birikiminin sonucu olarak ülkemizde kalite anlayışına yeni bir boyut getiren Türkiye Kalite Derneği (KalDer) güçlerini birleştiriyor. Okan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OKSEM) ile KalDer arasında yapılan işbirliğiyle kalite konusunda uzman profesyonellere yönelik “Kalite Profesyoneli Geliştirme Programı” gerçekleştiriliyor. Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’ndeki Rektörlük Senato Odası’nda 18 Ocak 2011 Çarşamba günü gerçekleştirilen protokol imza törenine Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, Okan Koleji Kurucu Temsilcisi Işıl Okan ve OKSEM Müdürü Prof. Dr. Targan Ünal’ın yanı sıra Okan Üniversitesi yöneticileri ve dekanları ile KalDer yöneticileri katıldı.

Farklı alanlarda işbirliği

İmza töreni öncesinde bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Kut, “Uzun süredir işbirliği yaptığımız KalDer ile çok önemli bir işbirliği için buradayız. KalDer ile böyle bir anlaşma yapmak isteyen çok sayıda üniversite olduğunu biliyorum. Bu açıdan da bizim için gurur verici bir gelişme. Umarım bu bir ilk olur ve devamını getiririz. İşbirliği yapabileceğimiz çok çeşitli alanlar var” diye konuştu.

“Herkesin gözü bu programda olacak”

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Doğan ise derneğin 21 yıldır Türkiye’de kalite anlayışının yerleşmesi için çaba sarfettiğini belirterek, şunları söyledi:
“Ankara, İzmir, Eskişehir ve Bursa illerinde olmak üzere 4 şubemizde, 2000 üyemizle Türkiye’de kalite anlayışını yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 40’a yakın konuda geniş bir eğitim portföyü oluşturduk ve 88 bin kişiye eğitim verdik. Bugün ise ülkemizin önemli eğitim kurumlarından Okan Üniversitesi’yle yararlı bir eğitim programına imza atıyoruz. Bugün imzasını atacağımız ve 15 Mart’ta başlatmayı hedeflediğimiz yaklaşık 3 ay sürecek olan “Kalite Personeli Geliştirme Programı” ile eğitimde yeni bir açılımı gerçekleştiriyoruz. Kalite birimlerinde çalışan yönetici, uzmanlara yönelik bir içerikle hazırlanan “Kalite Profesyoneli Geliştirme Programı”, sadece mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyenler için değil, aynı zamanda farklı kariyer alanlarına yönelmek isteyenler için mükemmel bir eğitim. Kalite camiasında herkesin gözü bu programda olacak”

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Kut ile Doğan işbirliği protokolünü imzaladı. Kalite konularında çalışan yönetici uzmanların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan “Kalite Profesyoneli Geliştirme Programı”nın süresi toplam 114 saat olarak belirlendi. Okan Üniversitesi Mecidiyeköy Kampüsü’nde 15 Mart 2012’de başlayacak olan program, “Kalite yönetimiyle ilgili kavramların ve içerik birliğinin ülke genelinde sağlanarak dil birliğinin oluşturulması” ve “Kalite yönetimi kavramlarının ve kalite alt yapısının bu konudaki ileri ülkeler ile uyumlu hale getirilmesi” gibi hedeflere yönelik olarak hayata geçirildi.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV