20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden öğretmenlere lisansüstü eğitim desteği

18. Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararlar çerçevesinde Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle, İstanbul'daki öğretmenlere yönelik "Lisansüstü Eğitim Projesi" hayata geçiriliyor. Projenin protokol imza töreni, 22 Şubat 2012 Çarşamba günü Ritz Carlton Otel'de yapıldı.

28 Mart 2012 Çarşamba 15:44
Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden öğretmenlere lisansüstü eğitim desteği
EGT-250X250 -->
18. Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararlar çerçevesinde Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle, İstanbul'daki öğretmenlere yönelik "Lisansüstü Eğitim Projesi" hayata geçiriliyor. Projenin protokol imza töreni, 22 Şubat 2012 Çarşamba günü Ritz Carlton Otel'de yapıldı. Törene İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut, Okan Koleji Kurucu Temsilcisi Işıl Okan, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Targan Ünal ve Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bilge Nur Katipoğlu katıldı.

İstanbul sınırları içindeki okullarda görev yapan öğretmen ve okul yöneticilerinden Yüksek Lisans başvuru ve kabul koşullarını sağlayanlar, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’ndaki “Eğitim Yönetimi” alanında Türkçe İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na devam edebilecekler. Programa başvurmak isteyen dört yıllık lisans diplomasına sahip olan adaylar, ALES sınavından 55 puan aldıkları takdirde kayıt yaptırabilecekler. ALES puanı bulunmayan ya da yetersiz olan öğrenciler ise sonraki dönemde açılacak ALES sınavında gerekli puanı almak şartıyla programa özel öğrenci statüsünde kabul edilebilecekler.

“Maliyetleri azaltıyoruz”
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut, işbirliği protokolünü imzaladıktan sonra basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Dr. Yıldız, Okan Üniversitesi ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin öğretmenlerin kariyerlerine önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Özel üniversitelerle imzalanan protokoller dolayısıyla eğitim maliyetinin düştüğüne dikkat çeken Yıldız, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz protokol için özel üniversitelerle anlaşma yapmayı tercih ediyoruz. Bu da bize maliyet avantajı sağlıyor. Üniversitelerin bu anlamda bize önemli ikramları oluyor. Program kapsamında özellikle stratejik yönetim ve insan kaynaklarının belirlenmesi konusunda eğitim vereceğiz. Bu konunun yönetilmesi çok önemli. İşin teknik kısmında önemli olan bilgiye ulaşmak. Biz de yaptığımız protokolle bunu sağlıyor olacağız. Programlara taraflar olarak takip edeceğiz.”

Normal ücretin üçte biri fiyatına eğitim
Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise üniversite olarak eğitimcilerin eğitimine özel önem verdiklerini vurguladı. Okan Üniversitesi’nin 9 bin öğrencisinden 2 bine yakınının yüksek lisanslarını da tamamladığına işaret eden Bekir Okan, farkındalık arttıkça yüksek lisansa katılımında arttığını belirtti. Okan, konuyla ilgili şunları kaydetti: “Biz normal fiyatımızın üçte biri oranıyla bu işi yapıyoruz. Normal fiyatımız 13 bin 900 TL artı KDV. Protokolle birlikte söz konusu fiyat 4 bin 500 TL artı KDV olacak. Öğretmenlerimizin geliri belli. Biz bunu sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Fiyatlardan da görüldüğü üzere çok büyük avantaj sağlıyoruz. Protokol öncesi duyan öğretmenlerimizden kayıt yaptırmak isteyenler oldu. Bu protokolün eğitime çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu tarzda işbirliklerine her zaman açığız.”

Rektör Prof. Dr. Şule Kut da İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile sağlanan işbirliğinin öğretmenlerin mesleki gelişimleri açısından olumlu sonuçlar doğuracağını ifade etti. Kut, Okan Üniversitesi olarak ilk, orta ve yükseköğrenimde kalitenin arttırılmasına ve eğitimcilerin eğitimine özel önem verdiklerine dikkat çekerek, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile sağlanan işbirliğinin de öğretmenlerin mesleki gelişimleri açısından olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi.

Fatih projesine bilimsel destek
Rektör Prof. Dr. Kut, Okan Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk misyonu çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yakın zamanda hayata geçirilen Fatih Projesi’ne bilimsel katkı sağlamak amacıyla bir dizi çalışma başlattıklarını da sözlerine ekledi.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV