17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Tayin istedi ama...

Adana'da bir öğrenci ve babasının saldırısına uğrayan öğretmenin daha önce de 2 kez saldırıya uğradığı ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi

01 Nisan 2012 Pazar 16:08
Tayin istedi ama...
EGT-250X250 -->
Adana'da üst üste sınıf tekrarı yapıp, 13 dersten 11'i zayıf olduğu için okulla ilişiği kesilen 17 yaşındaki O.S.K. ile babası Şakir K.'nın taşlı saldırısında, sağ kolu 2 yerinden kırılan İngilizce öğretmeni Tarık Şimşek'in daha önce aynı kişilerin iki kez saldırısına uğradığı, savcılığa suç duyurusunda bulunduğu, başka okula tayin için dilekçe verdiği ortaya çıktı.
Yaklaşık 2 yıl önce merkez Yüreğir İlçesi Akıncılar Mahallesi'ndeki Sunar Nuri Çomu Lisesi'nde okuyan oğlu O.S.K.'nın okulla ilişiğinin kesildiğini öğrenip öfkelenen Şakir K., bundan 17 yıllık İngilizce öğretmeni Tarık Şimşek'i sorumlu tuttu. Okulun önünde baba ve oğluyla tartışan Tarık Şimşek, tekmeli ve yumruklu saldırıya uğradı. Araya giren yakınlarının aracılığıyla Şakir K. ve O.S.K. özür dileyince Tarık Şimşek, şikayetçi olmadı. Geçen 15 Mart'ta ise öğretmen Tarık Şimşek, okuldan çıkıp, otomobiliyle giderken, Şakir K. yolunu kesti. Tehditler ve küfürler savuran Şakir K. otomobilin içindeki öğretmene yine yumruklu saldırıda bulundu. Bu olaydan bir gün sonra öğretmen Tarık Şimşek, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na, can güvenliğinin olmadığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Aynı gün okul yöneticilerine de dilekçe verip, başka bir okulda görevlendirilmesi için başvurdu.

29 Mart'ta ise okuldan çıkıp, marketten alışveriş yapan Tarık Şimşek, yolda yürürken, baba ve oğlu üçüncü kez yolunu kesti. Uğradığı saldırılar nedeniyle üzerinde biber gazı taşımaya başlayan Tarık Şimşek'i yine ölümle tehdit eden Şakir K. ve oğlu O.S.K., tekme ve yumruklarla yeniden saldırdı. Tarık Şimşek, cebindeki biber gazı tüpünü çıkarıp, saldırgan baba ve oğluna sıktı. Yaşanan arbedede Şakir K., yerden aldığı kaldırım taşını öğretmenin koluna vurdu. Kavgayı fark eden okulun özel güvenlik elamanı ve tesadüfen sokaktan geçen bir polis Tarık Şimşek'in yardımına koştu. Polis, baba ve oğlunu etkisiz hale getirip, gözaltına aldı. Olay yerine gelen polis ekibi, iki saldırganı karakola götürdü. Sorgularını tamamlanıp sevk edildikleri Adliye'de mahkemeye çıkartılan 2 kişiden baba Şakir K. tutuklanırken, oğlu O.S.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV