17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Türkiye'nin en modern kampüsünde İbrahim Kutluay'dan Amerikan Yaz Kampı

Türkiye’nin en modern kampüsüne sahip olan Okan Üniversitesi, Amerika’nın en ünlü yaz kamplarından ‘Camp Bradley’e ev sahipliği yapıyor.

31 Mart 2012 Cumartesi 23:12
Türkiye'nin en modern kampüsünde İbrahim Kutluay'dan Amerikan Yaz Kampı
EGT-250X250 -->
Türkiye’nin en modern kampüsüne sahip olan Okan Üniversitesi, Amerika’nın en ünlü yaz kamplarından ‘Camp Bradley’e ev sahipliği yapıyor. Basketbol Okulları ve Yaz Kamplarındaki tecrübesiyle Amerikan Yaz Kampı ayrıcalığını İstanbul’a taşıyacak olan İbrahim Kutluay’ın yönetimini üstlendiği ‘Okan Camp Bradley’, 25 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında yatılı ve gündüzlü opsiyonları ile tüm çocukların hizmetine açılacak. 4-16 yaş arasındaki çocukların ağırlanacağı kamp için Okan Üniversitesi ve Camp Bradley, İngilizce’nin hakim olduğu iddialı bir program hazırladı. 
“Yurtdışındaki ortamı uygun fiyatla Türkiye’ye taşıdık”

Okan Camp Bradley basın lansmanı Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Eski Basketbol Milli Takım Kaptanı ve Basketbol Yorumcusu İbrahim Kutluay, Okan Koleji Kurucu Temsilcisi Işıl Okan ve Okan Camp Bradley Genel Müdürü Aylin Yurdagül’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi. Kutluay, “Yurtdışındaki yaz kamplarına her yıl gönderilen on binlerce çocuk ve gencin aynı ortamı daha uygun fiyatla Türkiye’de bulması amacıyla Camp Bradley’i İstanbul’a taşıdık. Yaz kampı ile çocuklarımız yabancı koçlar eşliğinde sanatın ve sporun her türlüsünü büyük bir eğlence içerisinde yaşayacak” dedi.Kutluay, ailelerin de çocuklarına yakın olabilmeleri adına kamp için talebin yoğun olduğu İstanbul’un özellikle seçildiğini vurguladı.

“İstanbul’da nadir bulunacak doğal ortam Okan Üniversitesi’nde”

İstanbul’da nadir bulunacak doğal bir ortam içerisine kurulmuş olan ve son derece modern spor salonlarına, yüzme havuzuna, açık futbol, basket ve tenis kortlarına sahip olan Okan Üniversitesiyle işbirliği halinde olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Kutluay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amerikalı koçlar eşliğinde dünya vatandaşı olmanın en önemli gereği olan iyi bir İngilizceyi de çocuklarımıza vermek istiyoruz. Kampımızın 3 dönemine de devam eden bir çocuğun önemli derecede pratik İngilizce elde etmesi, kampa 2-3 yıl devam eden bir çocuğun İngilizce konusunda son derece rahat bir konuma geleceğini düşünüyoruz. Halen okullarında İngilizce öğrenmekte olan çocuklarımızın da pratik hayatta İngilizce kullanma eksikliğini ders takviyesi yapmadan, eğlenerek, spor ve sanat yaparak gidermesini hedefliyoruz. Gökova ve Bodrum yaz kampları ve spor okullarımızla son 11 yılda 10 bine yakın çocuğumuza iyi bir sporcu olmaktan öte iyi birer birey olmanın değerlerini öğretmeye çalıştık. Okan Üniversitesi ile de yeni başarılı bir işbirliğine imza atmayı arzu ediyoruz.”

“Eğitim kadar sosyo-kültürel alanlara da önem veriyoruz”

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise Türkiye’nin yarınının emanet edileceği çocuk ve gençlere kaliteli bir eğitim sağlamayı hedeflediklerine işaret ederek, “Öğrencilerimizin iki yabancı dil bilen, donanımlı, küresel ölçekte çağdaşlarıyla rekabet edebilen mezunlar olmasına önem vermekteyiz. Bu yüzden sosyo-kültürel alanlara da büyük önem veriyoruz” dedi. Türkiye’de ilk kez Çince, Rusça ve Arapça Mütercim-Tercümanlık bölümlerinin Okan Üniversitesi bünyesinde açıldığını da hatırlatan Okan, yabancı dil eğitiminin küçük yaşlarda başlaması gerektiğini de ifade etti. “Bu sebeple Tuzla kampüsümüzün hemen yanı başındaki Okan Koleji’ni kurduk ve bu yıl eğitime başladık” diyen Okan, konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Öğrencilerimize 3 yaşından itibaren İngilizce,  6 yaşından itibaren ise İspanyolca, Fransızca, Çince ya da Rusça dillerinden birisini ikinci dil olarak öğretiyoruz. Okan Koleji’ndeki bütünleşik eğitim modeliyle öğrenciler yetenekleri doğrultusunda eğitim görüyorlar.  Güçlü altyapı özelliklerine sahip Okan Üniversitesi ve Okan Koleji’nde bu yıl çok farklı bir yaz kampı açacağız. Yabancı dil eğitiminde önemli rol oynayan yaz kampı kavramına farklı bir bakış açısı getireceğini düşündüğümüz ‘Okan Camp Bradley’ ile  artık çocuklarımız, Amerika ve benzer ülkelerde yıllardır uygulanan yaz kampları için binlerce kilometre öteye gitmek zorunda kalmayacaklar. ‘Amerikan Yaz Kampı’ konseptini; çok daha ekonomik koşullarda İstanbul’da, Türkiye’nin en modern kampüsünde doğayla iç içe çocuklarımıza sunacağız.”

Okan Camp Bradley’in, anadili İngilizce olan koçlar tarafından yürütüleceğine vurgu yapan Bekir Okan, eğitim ve spor, sanat ve müzik gibi aktivitelerde kampçı çocukların sadece İngilizce konuşacağını belirtti.

Okan Camp Bradley projesi internet sitesi www.okancampbradley.com da geçtiğimiz hafta hizmete girdi. Erken kayıtta 1 Nisan tarihine kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV