Uluslararası Üniversiteler Şampiyonası başladı

Uluslararası Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonası ve Türkiye Üniversiteler Kuzey Disiplini Kayak Şampiyonası, Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde başladı.

GÜNCEL 26.02.2013, 08:21 26.02.2013, 17:25
Uluslararası Üniversiteler Şampiyonası başladı

Uluslararası Üniversiteler Kayaklı Koşu Kupası ve Türkiye Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonası, Çankırı'da başladı.

Çankırı Valiliği, Ilgaz Kaymakamlığı, Ilgaz Belediye Başkanlığı ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Uluslararası Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonası ve Türkiye Üniversiteler Kuzey Disiplini Kayak Şampiyonası'na, Yıldıztepe Kayaklı Koşu Pistinde Türkiye'den 9, Romanya, Avusturya ve Sırbistan'dan birer üniversite katılıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ilgaz Yıldıztepe'nin dünyada kayaklı koşu yarışlarında önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, ''Yarışlarımız gayet güzel başladı ve devam ediyor'' dedi.

Türkiye'nin ve Çankırı'nın tanıtımı açısından bu yarışları önemsediklerini ifade eden Tamer, yarışların Çarşamba günü sona ereceğini kaydetti.

Yarışların ilk gününde Uluslararası Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonası bayanlar kategorisinde Romanya'dan katılan Claudia Flangea birinci olurken, Mirabela Surdu ikinci, Gazi üniversitesi'nden Büşra Güneş ise üçüncü oldu.

Türkiye Üniversiteler Kuzey Disiplini Kayak Şampiyonası'nda ise Gazi Üniversitesi'nden Büşra Güneş birinciliği, Niğde Üniversitesi'nden Mehtap Baştuğ ikinciliği, Atatürk Üniversitesi'nden Rojbin Ören üçüncülüğü elde etti.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Ilgaz Kaymakamlığınca Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde düzenlenen şampiyonaya, 8 üniversite ve 3 ülkeden 67 sporcu katıldı.

İlk günkü müsabakalarda kayaklı koşu kupasında 10 kilometre erkeklerde Crıstıan Mosoıu (Romanya) birinci, Mehmet Acar (Atatürk Üniversitesi) ikinci, Mehmet Emin Yelken (Gazi Üniversitesi) üçüncü oldu.

Kadınlar 5 kilometre yarışlarında ise Claudıa Flangea (Romanya) birinciliği elde ederken, Yonca Karademir (Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi) ikinciliği, Anja İliç (Novi Pazar) ise üçüncülüğü kazandı.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:31
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Başakşehir 10 14
8. Karagümrük 9 13
9. Konyaspor 9 12
10. Rizespor 9 12
11. Malatyaspor 9 12
12. Hatayspor 7 12
13. Trabzonspor 10 12
14. Göztepe 8 11
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 8 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 8 7
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. West Bromwich 10 6
18. Burnley 9 5
19. Fulham 9 4
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7