20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Bakan Bayraktar'a ayakkabı atıldı

İstanbul'da Okan Üniversitesi'nde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar konuşma yaptığı sırada ayakkabı atılarak protesto edildi.

30 Mart 2012 Cuma 20:10
Bakan Bayraktar'a ayakkabı atıldı
EGT-250X250 -->
İstanbul'da Okan Üniversitesi'nde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar konuşma yaptığı sırada ayakkabı atılarak protesto edildi. 4 öğrenci gözaltına alındı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve işadamı Ali Ağaoğlu'nun katıldığı "Kentsel Dönüşüm ve Alternatif Model Arayışları" panelinde “Gençlik Muhalefeti” üyeleri Erdoğan Bayraktar’ı protesto etti.
 

Slogan atan öğrencilere güvenlikçiler müdahale etmek istedi. Bu sırada bir kız öğrenci ayakkabısını çıkartıp Bakan Bayraktar'a fırlattı. Öğrencinin fırlattığı ayakkabı sahneye düşerken, protestocu öğrenciler yaka paça gözaltına alındı. 
 
BAKAN'DAN İLK YORUM
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kendisine ayakkabı atılmasını değerlendirdi. Habercilerin sorularına yanıt veren Bayraktar, "Arkadaşımız ayakkabısını attı. Ben de 'öbürünü de at, biri sende biri bende olmaz' dedim. Sorabilir, protesto edebilir, 'ikisini de ver' dedim, 'birine verelim' dedim. Yeni ve güzel ayakkabıydı" dedi. 
 
 
“SEVGİLİ ÖĞRENCİLER” DİYE BAŞLADI AMA…

Bakan Bayraktar bugün ikinci üniversite ziyaretini ise Marmara Üniversitesi'ne yaptı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen panelde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar konuşmasına 'sevgili öğrenciler' diye başladı ama solanda tek bir öğrenci dahi yoktu. Haydarpaşa Kampüsü'ndeki Ord. Prof. Reşat Kaynar salonunun boş kalan koltukları sivil polisler ve üniversite çalışanları tarafından dolduruldu. 

ÖĞRENCİSİZ SALON

Güne Okan Üniversitesi'ndeki öğrenci protestosuyla başlayan Bayraktar, ardından K. Çekmece'de 'kentsel dönüşüm konutlarının dağıtımı' törenine katıldı. Bayraktar kendisine ayakkabı atılmasını habercilere gülümseyerek anlattı. Bayraktar'ın son programı Marmara Üniversitesi'ndeki 'Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi ve çevreye karşı suçlar' konulu paneldi. Bakan Bayraktar gelmeden Üniversitede olağanüstü önlemler alındı. Çevik Kuvvet polisi kampüs çevresinde sivil polisler de okul içinde tedbir aldı. Erdoğan Bayraktar, panelin yapılacağı salona girerken tedbirler sürdü. Bakan Bayraktar yerine oturduğunda arkadaki sıraların boş kaldığı görüldü. Bir süre sonra boş koltuklar görevliler tarafından dolduruldu. Polis salonun üzerindeki boş balkonda bile tedbir aldı. 

YENİ KONUTLAR EKONOMİK KRİZİ ÖNLEDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar panelin açılışında yaptığı konuşmada, kendileri döneminde yapılan toplam 5 milyon konut sayesinde Türkiye ekonomisinin krizden kurtulduğunu söyledi.Kentsel dönüşümün kaçınılmaz hale geldiğini belirten Bayraktar, " Biz bilimsel olarak tedbirlerimizi alacağız ama bir taraftan tabiat olayları olacak" şeklinde konuştu. 

"SALAŞ BİNALARDAN KURTULMALIYIZ"

İstanbul'daki konutların çoğunun yeterli mühendislik hizmeti almayan binalardaN oluştuğunu belirten Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü: Artık dönüşüm için herkesin katkı yapma zamanı. Çok zor bir iş.İstanbul'da halen kaçak yapılaşma bölgeleri var. Ülkemizin yoğun nüfus alan kentlerde gecekondu bölgeleri var. Gelişmiş, kalkınmış bir ülke iddiasındaysak, sadece kişi başına geliri artırmakla bu olmaz. Mutlaka kentsel dönüşümüzü yapmak zorundayız. Herkes sorumluluk almak zorunda. Salaş binalardan ülkemizi kurtarmak zorundayız. Enerji bağımlısı bir ülkeyiz. Enerjiyi yutan binalardan kurtulmalıyız.
 
OKAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA: BİZİM ÖĞRENCİMİZ DEĞİL
 
"Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden birisini oluşturan kentsel dönüşüm konusunu tartışmak üzere üniversitemizin Tuzla Kampüsünde düzenlediğimiz "Kentsel Dönüşüm: Alternatif Model Arayışları Sempozyumu"nun açılışında yaşanan protesto eylemi ile ilgili olarak medyada yer alan bazı haberler üzerine açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Sempozyumun açılışına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın konuşma yaptığı sırada slogan atarak kürsüye ayakkabı fırlatan protestocular, Okan Üniversitesi öğrencisi değildir. Konuk bakanın hoşgörü sınırları çerçevesinde düşüncelerini ifade etmelerine imkan tanıdığı grup, eylemin farklı bir boyuta taşınması üzerine salondan çıkarılmıştır.

Farklı düşünce ve ideolojilere her zaman saygı duyarak özgürlükçü bir yaklaşım sergileyen üniversitemizin, aynı şekilde bilimsel bir tartışma platformunda yer alan konuklarına karşı girişilen bir fiziki saldırıyı hoş görmesi de düşünülemez. Türkiye'yi parlak bir geleceğe taşıyan nesiller yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Okan Üniversitesi, modern ve özgürlükçü eğitim anlayışından taviz vermeden çalışmalarına devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Okan Üniversitesi
Kurumsal İletişim ve Tanıtım Müdürlüğü"

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV