23 Ağustos 2019 Cuma

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Jandarmadan lköğretim okullarında örnek eğitim

Ortaca ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekiplerce bölgedeki ilköğretim okullarında öğrenci ve şoförlere trafik eğitim seminerleri veriliyor.

17 Mart 2012 Cumartesi 23:30
Jandarmadan lköğretim okullarında örnek eğitim
EGT-250X250 -->
Ortaca ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekiplerce bölgedeki ilköğretim okullarında öğrenci ve şoförlere trafik eğitim seminerleri veriliyor.

Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığınca 2011 - 2012 Eğitim Yılı için planlanan Trafik Eğitim Seminerleri devam ediyor.

Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 8. Jandarma Trafik Tim Komutanlığınca Köyceğiz ilçesine bağlı Beyobası Beldesi Yusuf Ziya Pirci İlköğretim Okulunda düzenlenen trafik eğitim seminerine öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve Servis şoförleri de katıldılar.

Bu seminerlerde, öğrencilere temel trafik eğitimi, yayaların uyacağı kurallar, trafik işaretlerinin günlük hayatımızdaki önemi, trafik kurallarına uymanın can güvenliğimiz açısından önemi gibi konular anlatıldı.

Slayt gösterisi ile sunumun devam ettiği bölümde, Yusuf Ziya Pirci İlköğretim Okulu öğrencilerine; emniyet kemerinin kullanılması ve önemi, servis araçlarının öğrenciler tarafından nasıl kullanılacağı, trafik lamba ve ışıklı uyarı cihazlarının anlam ve görevleri öğrencilere aktarıldı. Trafik ile ilgili verilen her uyarı, bir hayat kurtarır prensibi ile ORTACA İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 8. Jandarma Trafik Tim Komutanlığınca, verilen seminerde, yaya geçitleri, trafik levhaları, trafikte bisiklet güvenliği video ve çizgi film olarak izletildi.

Ayrıca anlatılan eğitim konularının öğrenciler tarafından unutulmaması için uyulacak kurallar uygulamalı olarak ta yapıldı. Öğrenciler ise yaşamın içinde önemli bir etken olan trafik konusunda kendilerine seminer veren jandarmaya memnuniyetlerini dile getirdiler. Okulda verilen seminer öğrencileri çok sevindirdi. Yapılan seminerde, öğrencilerin çoğu trafik ile ilgili bilmediği konuları Jandarma personeline sorular sorarak öğrendiler.

Aynı zamanda da Okul Servis Şoförlerine de uymaları gereken kurallar anlatılarak araçların denetimleri yapıldı.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV