20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Avrupalı Eğitimciler “Avrupa'ya Masal Anlat“ için Aksaray'da

Kamber Zeynep Demir İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan “Avrupa’ya masal anlat” adlı projesine ortak olan altı ülkenin eğitimcileri Aksaray’da buluştu.

17 Mart 2012 Cumartesi 23:36
Avrupalı Eğitimciler “Avrupa'ya Masal Anlat“ için Aksaray'da
EGT-250X250 -->
 Kamber Zeynep Demir İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Deniz, İngilizce Öğretmeni Mehmet Aslanhan ile İngiltere, ispanya, Romanya, Bulgaristan, Litvanya ve İsveç’ten gelen Avrupalı eğitimciler Aksaray Belediyesini ziyaret etti.

Belediye meclis salonunda Avrupalı konukları ağırlayan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Altınsoy, Avrupalı eğitimcilere Aksaray’ın kültür ve tarih şehri olduğunu ifade ederek şunları söyledi “Öncelikle Türkiye’mize ve Aksaray’ımıza hoş geldiniz. Sizleri Aksaray da ağırlamaktan memnunuz. Aksaray’ 10 bin yıllık tarihi olan bir şehirdir. İlk beyin ameliyatı yapılan yerlerden bir tanesi bunu özellikle vurgulamak istiyorum. 1989 yılında vilayet olmuş genç illerden bir tanesiyiz. Nüfusumuz 380 bin. Ağırlıklı olarak tarım hayvancılık ve turizm inanç turizmi burada çok önemli. Gelveri, Güzelyurt, Ihlara, Kapadokya’nın giriş kapısıdır.” 
Kamber Zeynep Demir İlköğretim Okulu yetkilileri de Okulda 2011-2013 eğitim öğretim yıllarını kapsayan Avrupa ya masal anlat (TELL EUROPE A TALE ) adlı commeniüs projesi hazırlandığını, Avrupa'dan 6 ülkenin projeye ortak olduklarını aktardılar. Projede ki asıl amacın her ülkenin kendi kültürüne ait masallarının sergilenmesi ve kültürler arası etkileşimin bu yolla sağlanması olduğunu belirten öğretmenler, Keloğlan masalını tiyatro olarak sergilediklerini, bu çalışmaya tamamı eğitimci 22 kişinin katıldığını ve ortak ülkelerden geldiklerini ifade ettiler.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV