20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Gülbaharhatun Koleji'nden Büyük Başarı

Trabzon Özel Gülbaharhatun Eğitim Kurumları Fen Lisesi, ösym tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (Ygs) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre 5 farklı alanda Türkiye birincisi oldu.

20 Mart 2012 Salı 23:36
Gülbaharhatun Koleji'nden Büyük Başarı
EGT-250X250 -->
Trabzon Özel Gülbaharhatun Eğitim Kurumları Fen Lisesi, ösym tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (Ygs) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre 5 farklı alanda Türkiye birincisi oldu. Ülke genelindeki 7 bin 884 okul arasında Ygs - Türkçe, Ygs - Sosyal - 1, Ygs - 3, Ygs - 4 ve LYS - Biyoloji alanlarında elde edilen başarının Trabzon için bir ilk olduğu belirtildi. 
Konuyla ilgili bugün bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Okul Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kayıkçıoğlu "Trabzon markalaşmış bir şehir. Spor olsun, sanat olsun. Ama artık anladık ki eğitim olarak da Trabzon markalaşmaya gidiyor. Türkiye'de 7 bin 884 okulun içerisinde Gülbaharhatun Eğitim Kurumları 5 dalda birincilik aldı. Bu gerçekten Türkiye genelinde büyük bir başarı" dedi. 

Gülbaharhatun Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdürü Zafer Gömleksiz ise geçtiğimiz yılki Ygs'nin 27 Mart 2011 tarihinde, LYS'nin ise 18-26 Haziran 2011 tarihleri arasında yapıldığını hatırlatarak, "Bu sınavların sonucunda başarılı olan öğrenciler 25 Temmuz ile 5 Ağustos 2011 tarihleri arasında Üniversite tercihlerini yapmışlardır. Tercihlerini yapan öğrencilerin yerleştirme sonuçları 19 Ağustos 2011 tarihinde açıklandı. LYS'ye girip tercih yapan 62 öğrencimizden 53'ü ülkemizin en seçkin üniversitelerine yerleşti. Bu öğrencilerimizden 13'ü Tıp Fakültesini, 9'u Hukuk Fakültesi, 10'u Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, 6'sı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 10'u Fen-Edebiyat Fakültesi, 3'ü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberliği 1 öğrencimiz ise Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne yerleşti" diye konuştu. 

ösym Başkanlığının da Türkiye genelindeki tüm okulların Ygs ve LYS sonuçları istatistiklerini her yıl kamuoyuna duyurduğuna işaret eden Gömleksiz, bu yılki sonuçların da 15 Mart 2012 tarihinde açıklandığını belirtti. Açıklanan resmi sonuçlara göre Özel Gülbaharhatun Eğitim Kurumları Fen Lisesinin ülke genelinde sınava katılan bütün okullar (7 bin 884) arasında 5 farklı alanda Türkiye birincisi olduğunu kaydeden Gömleksiz, "Okulumuz; YGS-Türkçe, YGS-Sosyal-1, YGS-3, YGS-4 ve LYS-Biyoloji alanlarında Türkiye birincisi olmuştur. Elde edilen bu başarı Trabzon için bir ilktir ve gurur vericidir" şeklinde konuştu. 

Gömleksiz, bu başarılarının sadece lise düzeyinde olmadığını ifade ederek "İlköğretim öğrencilerimiz de girdiği Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) önemli başarılara imza attı. 2009-2010 SBS'de 2 öğrencimiz, 2010-2011 SBS'de 1 öğrencimiz sorulan tüm soruları doğru cevap vererek 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu. Geçen yıl sınava giren 33 öğrencimiz yüzde 100 başarı göstererek sınavla öğrenci alan Fen - Anadolu ve Anadolu Öğretmen liselerine yerleştiler" ifadelerini kullandı

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV