20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Devrek Anadolu Lisesi'nden 20. Yıl Etkinliği

Devrek Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 20.yıl etkinliklerinde velilere ve öğrencilere yönelik konferans düzenlendi."Sınav Kaygısı ve Motivasyon" etkinliği düzenlendi.

20 Mart 2012 Salı 23:21
Devrek Anadolu Lisesi'nden 20. Yıl Etkinliği
EGT-250X250 -->
Devrek Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 20. yıl etkinliklerinde velilere ve öğrencilere yönelik konferans düzenlendi. 
Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Anadolu Lisesi tarafından 

"Sınav Kaygısı ve Motivasyon" etkinliği düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi'nde (Akm) organize edilen etkinlikte ünlü Eğitimci Cihat Şener tarafından velilere ve öğrencilere yaklaşık 20 gün sonra yapılacak sınavlara hazırlıklar konusunda bilgiler verdi. 

Düzenlenen konferansta, Cihat Şener,"Türkiye'de 17 milyon öğrenci var. Bu oran doğru yönlendirilse çok iyi bir rakam yok eğer televizyondaki ablalara, ağabeylere diziler yönlendirilirse işte bu rakamlar o zaman hiçbir işe yaramayan oranlardır. Ben sizin sınavla yüzleşmenizi istiyorum. Sınavlara öncelikle rakiplerinizi çok iyi hesaplamalısınız eğer bu hesapları doğru yaparsanız iyi yerlerde okuma şansına sahip olabilirsiniz yok iyi hesap yapamasanız emekleriniz boşa gitmiş demektir. LYS sınavlarına girmek için önümüzde 20 gün var. Bu 20 günde puanlarınızı yükseltmemiz için hiçbir neden yok. Bu ne ile olur? Bu akıl ile bu emek ile ve bu bilinç ile olur. Bunları çok iyi hesaplamak lazım. Bu dünyada olmak bir sınavdır, bu ilkede doğmak bir sınavdır ve özellikle de büyük kentlerde ölmek bile bir sınavdır. Büyük kentlerde yaşayanların öldüğünde mezar yerini bile şehrin en ücra yerlerinden veriyorlar" dedi. 

Sohbet havasında geçen konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Dikenli, okul aile birliği başkan ve üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV