17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Akıllı defterler sayesinde öğrencilerin not tutmasına gerek kalmayacak

Akıllı defterler sayesinde öğrencilerin not tutmasına gerek kalmayacak'

18 Mart 2012 Pazar 11:35
Akıllı defterler sayesinde öğrencilerin not tutmasına gerek kalmayacak
EGT-250X250 -->
Denizli Körfez Dershaneleri Genel Müdürü İdris Albayrak, akıllı tahta ile birlikte akıllı defter de kullandıklarını, bu sebeple öğrencilerin not tutmasına gerek kalmadığını söyledi. Albayrak, düzenlediği basın toplantısında son yıllardaki teknolojik yatırımları hakkında bilgi verdi.

Ege Bölgesi'nde 55 şubeyle 26 yıldır faaliyette bulunan Körfez Dershaneleri'nin franchise sistemiyle şube sayısını 200'e çıkardığını belirterek, "Dershanemiz, 2012-2013 eğitim öğretim döneminden itibaren bütün sınıflarını akıllı tahtalarla donatacak. Bunlar piyasadaki benzerlerinden oldukça farklı özelliklere sahip. Dahili bilgisayar donanımlı olup kendinden sinevizyonlu, multiboard teknolojisiyle üretilmiştir. Görerek ve yaşayarak öğrenmenin, eğitim öğretimin en önemli noktası olduğu artık tartışılmaz bir gerçektir. Bu sistemle soyut öğretim, hayalde canlandırma, klasik öğretme metotları bir kenara atılacak, yerine somut öğretim, görsel algılama ve modern öğretim sistemi getirilecektir." dedi. 

Körfez Yayın Kurulu tarafından hazırlanan ve aynen akıllı tahtaya aktarılan "akıllı defter" sayesinde lise ve bağlı olarak YGS-LYS müfredatının dijital ortama aktarıldığını vurgulayan Albayrak, "Öğrencilere dört cilt olarak verilecek bu akıllı defterler sayesinde not tutma çilesi sona erecek, öğrenciler bu deftere kısa notlar alacaktır. Böylece konular hızlı ilerleyeceği için sınıf içi soru çözümü, sorularla tekrar gibi öğretimin olmazsa olmaz yöntemleri rahatlıkla uygulanabilecektir. Öğretmenin ve öğrencinin çözeceği sorular hem yazılı hem de görüntülü olarak hazır olacağından yazımıyla vakit geçmeyecek, sadece çözüm yolu not aldırılacaktır." şeklinde konuştu.

Öğretim etkinliğinin en önemli yönlerinden birinin de konu tekrarı olduğunu söyleyen Genel Müdür Albayrak, "Körfez Yayın Grubu, öğrencilerin konuları zaman zaman tekrar ederek unutmalarının önüne geçmek amacıyla Körfez TV'yi kurmuştur. İnternet ortamında yayın yapan bu televizyon sayesinde öğrencilerimiz, istedikleri zaman dershanede veya okulda gördükleri konuları tekrar etme imkanına sahiptir. Yıl içinde öğrenci, dershane idaresi tarafından kendine verilen şifreyle girebileceği bu sitede öğretmenden ders dinlemekle kalmayacak, konuyla ilgili örnek soru çözümlerini de izleyebilecek." dedi.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV