17 Temmuz 2019 Çarşamba

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

İnci Akü'den eğitim yatırımı

İnci Akü, beyaz ve mavi yakalı çalışanlarının teknik eğitimlerini sağlamak amacıyla İnci Akademi’yi kurdu.

18 Mart 2012 Pazar 12:04
İnci Akü'den eğitim yatırımı
EGT-250X250 -->
 İnci Akü, beyaz ve mavi yakalı çalışanlarının teknik eğitimlerini sağlamak amacıyla İnci Akademi’yi kurdu. İnci Akü’nün Kurumsal Eğitim Merkezi olarak tasarlanan Akademi “Uzaktan Eğitim” (e-öğrenme) platformu olarak faaliyete geçti. İnci Akademi Türkiye’de akü sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyor.

Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun lider akü üreticisi olmayı hedefleyen İnci Akü, çalışanlarının teknik eğitim ve gelişimini sağlamak amacıyla “Uzaktan Eğitim” (e-öğrenme) platformu olarak faaliyet gösterecek İnci Akademi’yi hayata geçirdi. Beyaz ve mavi yakalı çalışanların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan İnci Akademi’de teknik eğitimlerin yanı sıra kurumsal gelişim eğitimlerinin de verilmesi planlanıyor.
YILDA MİNİMUM 36 SAAT EĞİTİM
Hem yeni başlayanların hem de mevcut çalışanların katılımının hedeflendiği eğitimler, Ürün Teknik Eğitimleri, Kurumsal Gelişim Eğitimleri ve Profesyonel Gelişim konularından oluşuyor. Eğitmen ve çalışanların, aynı zamanda, aynı ortamda bulunmalarına gerek kalmadan verilen uzaktan eğitimlere çalışanlar istediği zaman istediği yerden ulaşabiliyor ve talep ettikleri takdirde eğitimleri tekrarlayabiliyor. Eğitimleri eğiticiden bağımsız olarak standartlaştırmak ve eğitimlerin etkisini doğrudan ölçmek hedefiyle Akademi’yi uzaktan eğitim platformu şeklinde kurduklarını belirten İnci Akü CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Paker, “İnsan kaynağımızın yetkinliklerinin arttırılması; kalite, verimlilik, sağlık ve emniyet açısından doğacak risklerin en aza indirilmesi amacıyla sürekli gelişmeyi ilke edinmiş çalışma sistemimiz olan İNCİ İMALAT SİSTEMİ (İNİS) temel alınarak İnci Akademi’yi hayata geçirdik. İnsan odaklı yönetim anlayışımız doğrultusunda kurmuş olduğumuz İnci Akademi liderliğinde düzenlenecek teknik eğitimlerle çalışanlarımız hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç duyduğu konular üzerinde kendilerini geliştirebilecek. Hem çalışan hem de işe yeni başlayan üretim personeli için yılda minimum 36 saat teknik eğitim vermeyi hedefliyoruz” dedi.
İnci Akademi’nin bir “Uzaktan Eğitim” (e-öğrenme) platformu olarak faaliyet gösterdiğinin altını çizen Göksel Paker, “İnci Akü, teknik ekip çalışanları için başlattığımız eğitimlerden ilerleyen dönemlerde İnci Holding bünyesinde faaliyet gösteren diğer firmaların teknik personeli de yararlanabilecek. İnci Akademi, çalışanlarımıza fırsat eşitliği sunarken uzun vadede de daha az maliyetle, kaliteli bir eğitim verilmesini sağlayacak” diye konuştu.
İnci Akademi’de eğitimler tüm çalışanlara, önceden belirlenen bir eğitim programı kapsamında kimin ne zaman ne eğitim alacağı belirlenerek oluşturulacak. Eğitimin sonunda etkinliğin ölçülmesi için bir sınav düzenlenecek. Özellikle yeni işe başlayan beyaz ve mavi yakalı çalışanlar, görevlerine belirli eğitimleri alıp sınavlarını başarıyla tamamladıktan sonra başlayabiliyor.
EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde, güçlü distribütörü İncitaş’ın 200’ü aşkın ana bayi, 3 bin 500‘ün üzerinde perakende ve 170 adet yetkili teknik servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Yurtdışında ise 90 adet distribütörüyle, 4 kıtada 70 ülkeye ihracat yapıyor.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV