20 Ocak 2019 Pazar

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulama

MEB, eğitimde devamlılığı kimlik doğrulama sistemleriyle sağlayacak.

07 Aralık 2012 Cuma 10:25
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulama
EGT-250X250 -->
Milli Eğitim Bakanlığı, engellilerin eğitime devamlarını takip için başlatacağı kimlik doğrulama sisteminin kurulumuna ilişkin ihale sürecini tamamladı.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları tarafından valiliklere gönderilen yazıya göre, kimlik doğrulama sistemi ve görüntüleme sistemi ile ilgili ihale süreci tamamlandı. Bu kapsamda yüklenici firma tarafından 218 rehberlik ve araştırma merkezine 271 kimlik doğrulama sisteminin kurulumu gerçekleştirilecek.
Kimlik doğrulama sistemine ilişkin teknik şartname gereğince kurulumun yapılmadan önce altyapı ve kablolamanın rehberlik ve araştırma merkezlerince hazırlanması gerekiyor. Bu kapsamda rehberlik ve araştırma merkezlerine, kamera ve kayıt sisteminin kurulması için gerekli hazırlıkların yapılması amacıyla 7 Aralık tarihine kadar süre verildi.
''Damar İzi Kimlik Doğrulama Sistem''in kurulmasının ardından yüklenici tarafından merkez personeline kullanıcı ve teknik eğitim verilecek.

Derse devam sistem üzerinden takip edilecek

Özürlü birey ve eğitim personelinin kimlik doğrulama sistemine tanıtılmaları rehberlik ve araştırma merkezleri tarafından yapılacak.
Mayıs ayında yayımlanan yönetmeliğe göre, özel eğitim okulu ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerince, özürlü bireylerin ders devam takibi, ders başlangıcından önce ve ders bitiminde özürlü birey modülünde yer alan kimlik doğrulama sistemi ile yapılacak. Eğitim personelinin ders devam takibi de giriş ve çıkışlarda kimlik doğrulama sistemi ile yapılacak.
Kimlik doğrulama sisteminin uygulanması ile sistemi kullanamayacak durumda olan özürlü birey ve eğitim personelinin ders devam takibi ise Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV