20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Yönver Projesi ile 66 Lise Ödüllendirilecek

YGS-LYS 2011 performanslarına göre, en başarılı 66 lise ödüllendirilecek.

17 Mart 2012 Cumartesi 13:44
Yönver Projesi ile 66 Lise Ödüllendirilecek
EGT-250X250 -->
İstanbul Kültür Üniversitesi ile  İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü  işbirliğiyle kentteki liselerin akademik başarısının ölçülmesi ve düşük olanların yükseltilmesi amacıyla yürütülen Yönver Projesi kapsamında en başarılı 66 lise ödüllendirilecek.

YGS-LYS 2011 performanslarına göre ödüllendirilecek olan liseler ile ilgili Beyoğlu Öğretmenevi’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Yönver Projesinin, liselerin tomografisi denilen genel anlamda akademik başarılarının ölçülmesi ve değerlendirilmesi ve başarısızlık sebepleri saptandıktan sonra bunlara müdahale edilmesi anlamında 3 yıldır sürdürüldüğünü söyledi.

Yönver Ödülleri töreninin 21 Ocak’ta yapılacağını anlatan Yıldız, özellikle daha sistematik bakış açısıyla performans ölçerken, girdi ve çıktı analizleriyle liseleri, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Genel Lise ve Mesleki Lise olmak üzere kategorilere ayırdıklarını belirtti.

Yıldız, burada zümre bazlı bir ölçme tekniği kullandıklarını, aynı lisenin matematik zümresi ile Türk edebiyatı zümresinin ayrı ayrı değerlendirildiğini aktardı.

Durum tespiti yapılıp okulların genel fotoğrafı alındıktan sonra aksayan yönlerin telafi edileceğini kaydeden Yıldız, zayıf okulların iyileştirilmesi için zümreler arası işbirliği yapılacağını, örneğin matematik zümresi en iyi olan okulla, matematik zümresi kötü olan okulların birlikte çalışacağını belirtti.

Yönver projesinin akademik bir çalışma olduğunu, bunun sonuçlarına göre okul müdürü ve öğretmenlerinin performansının ölçülemeyeceğine de dikkati çeken Yıldız, "Bu proje, liselere ayna vazifesi yapacak. Herkes başarısını ve başarısızlığını görecek" dedi.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV