20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Türk Hava Kurumu 87. yılında, yerli pilot eğitimlerine hız verdi.

Türkiye’de 1935 yılından bugüne kadar 5 bin 500 pilot yetiştiren Türk Hava Kurumu (THK), kuruluşunun 87. yılında, yerli pilot eğitimlerine hız verdi.

18 Mart 2012 Pazar 11:24
Türk Hava Kurumu  87. yılında, yerli pilot eğitimlerine hız verdi.
EGT-250X250 -->
Türk Hava Kurumu (THK), kuruluşunun 87. yılında, yerli pilot eğitimlerine hız verdi. Türkiye’de 1935 yılından bugüne kadar 5 bin 500 pilot yetiştiren ve 87 yıldan beri Türkiye’deki en tecrübeli uçuş okulu olan Türk Hava Kurumu, aynı zamanda Türk Hava Yolları’na da pilot yetiştiren bir kurum. Dünya ulaşım sektörünün hızla gelişmesi ve havacılık alanının her geçen gün büyümesiyle buna bağlı olarak pilot ihtiyacının artması pilotluk mesleğine olan ilgiyi her geçen gün artırırken, Türkkuşu Uçuş Eğitim Okulu, deneyimli öğretmenleri ve çağdaş eğitim ekipmanları ile eğitim boyunca sizlere en kaliteli hizmeti vermek için çalışıyor. 

Geleceğin mesleği pilotluk unvanına sahip olmak ve iyi bir gelecekle beraber yaşam standartlarını da üst seviyeye getirmek için Türk Hava Kurumu Türkkuşu Uçuş Eğitim Okulu, pilot olma hayali kuran gençlere kucak açıyor. Gençlerin iyi bir geleceğe ve dünyanın her yerinde geçerli bir mesleğe sahip olmak için almak istediği bir eğitim olduğu bilinciyle hareket eden THK, geçmişten gelen bu güveni günümüze taşıyor. 

Okula girmeye hak kazanan adaylar pilotluk eğitiminde 750 saatlik yer derslerinin yanı sıra, simülatöre girmeden önce uçak sistemlerini öğrenmek için CBT denilen bilgisayar tabanlı eğitim de alınıyor. Akademide verilen eğitimin her aşamasına büyük bir disiplin hakim. Öğrenciler uçuşa başlamadan önce öğretmenlerinden yapacakları uçuşla ilgili brifing alıyor. Daha sonra uçak başı yapan öğrenciler öğretmenleriyle birlikte havalanıyor.

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV