Tıp fakültemiz dünyada ön planlara çıkacaktır

Bolu Belediyesi Başkanı Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Türkiye’de ön planda olduğunu ve kısa zaman içerisinde de dünyada ön planlara çıkacağına inancının tam olduğunu söyledi.

EĞİTİM 30.03.2013, 09:01 02.04.2013, 11:30
Tıp fakültemiz dünyada ön planlara çıkacaktır

'Tıp fakültemiz dünyada ön planlara çıkacaktır'

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’ne katıldı. Kongrede bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Türkiye’de ön planda olduğunu ve kısa zaman içerisinde de dünyada ön planlara çıkacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salon’da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi. Tıp fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen kongreye, Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, şehir dışından tıp alanında uzman profesörler ve öğrenciler katıldı.Su kaçağı ve tespit işlemleriniz için su kaçağı bulma sitemize bekliyoruz.

Kongre açılışında ilk olarak saygı duruşu gerçekleştirilerek İstiklal Marşı okundu ve ardından protokol konuşmalarına geçildi. Konuşmacı olarak kürsüye ilk Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun çıktı. Üniversitede her gün birçok etkinliğin düzenlendiğini fakat bu kongrenin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Hayri Coşkun konuşmasına şu şekilde davam etti:

“Bugün güzel bir gün ve böyle güzel bir günde üniversitemizde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde okuyan öğrencilerimizin, 2. Tıp Kongresi’ni düzenlemeleri büyük anlam ifade etmektedir. Öncelikle başta kongre başkanımıza ve danışmanına, tıp fakültesi dekanımıza, öğrencilerimize ve kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Üniversitemizde birçok etkinlik düzenlenmekte fakat yine tıp öğrencilerimiz tarafından düzenlenen böylesine güzide bir program elbette ayrı bir öneme sahip. Bu sebeple bu kongreyi düzenleyen öğrencilerimize şunu söylemek istiyorum, kongre boyunca üniversitemizin kapıları sizlere sürekli açık, istediğiniz her konuda kapımızı çalabilirsiniz. Ayrıca dolaylı yollardan böyle bir kongrenin gerçekleştirmesine desteği olan iş adamlarımız ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Son olarak her zaman bizlerin yanında olan ve bizlerin destekçisi olan Valimize ve Belediye Başkanımıza da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Tıp fakültemiz dünyada ön plana çıkacaktır.”

Rektör Hayri Coşkun’un ardından konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Türkiye’de ön planda olduğunu ve kısa zaman içerisinde de dünyada ön planlara çıkacağına inancının tam olduğunu belirtti. Başkan Yılmaz konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“İzzet Baba, Bolu’da sağlıklı ve eğitimli insan yetiştirmek üzere tesisler kurmuş ve devamında Bolululara bıraktığı vakfının da bu alanlarda halen daha çok büyük destekleri var. Bütün amaç sağlıklı ve eğitimli insan yetiştirmek ve bunun da en güzel adımı tıp fakültesidir. Yapı itibari ile Bolumuz doğal ve coğrafi güzellikler açısından dünyanın en güzel yeri olması dolayısıyla biz Bolumuza ‘Tabiatın Kalbi’ diyoruz. Tabiatın Kalbi Bolu’da da sizlerin böyle bir tıp kongresi düzenlenmesi sayesinde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Önümüzdeki dönem içerisinde çok iyi gelişen tıp fakültemizin Bolu’daki sağlık turizmine de büyük destek sağlayacağını düşünüyoruz. Özellikle Türkiye’de zaten ön planda olan tıp fakültemizin kısa sürede dünyada da ön plana çıkacağına inancımız tamdır. Bu konuda Türkiye’deki hocalarımızın, burada kongreler yaparak öğrencilerimizin daha iyi yetişmesine vesile olması, hem Bolu’da hem Türkiye’de tıp gelişiminin önemini bir kat daha arttıracaktır. Son olarak kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve dışarıdan katılan hocalarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

“Üniversitemiz gelişmeye çok açık ve hızla da gelişiyor”

Protokol konuşmaları çerçevesinde son olarak Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu bir konuşma yaptı. Necdet Özeroğlu da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Ankara ve İstanbul arasında gelişmeye çok açık bir üniversite olduğunu ve hızla da geliştiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Biz üniversitemizin çok başarılı olduğuna ve aynı zamanda çok hızlı geliştiğine inanıyoruz ve gerçekten de öyle. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Türkiye’nin ilk vakıf destekli üniversitesidir. İzzet Baysal’ın büyük destekleri ile kurulduğunu biliyoruz ve daha sonra kurulanların ilk ismini kullanmasını kabul etmiyoruz. Bu üniversite Ankara ve İstanbul arasında gelişmeye çok açık bir üniversite ve öyle bir hızla gelişiyor ki Türkiye’deki en önemli üniversitelerden birisi olacak ve bu kongrelerde bunun göstergesi. Son derece yararlı olacağını düşündüğüm bu kongreyi düzenleyenlere çok teşekkür ediyor ve hem bilim camiasına hem de üniversite öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Cem Atbaşoğlu’nun konferansı gerçekleştirildi. AİBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi 29-31 Mart tarihleri arasında, Kültür Merkezi Mavi Salon’da gerçekleştirilecek.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
açık
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:10
İkindi 17:09
Akşam 20:45
Yatsı 22:36
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P