20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Hayalim 81 ilde 81 anaokulu

Türkiye'de daha çok çocuğun okul öncesi eğitim alması hedefiyle yola çıkan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Tokat, Mardin, Trabzon, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul ve Aydın'dan sonra 9'uncu anaokulunu Zonguldak'ta açtı.

17 Mart 2012 Cumartesi 22:43
Hayalim 81 ilde 81 anaokulu
EGT-250X250 -->
Türkiye'de daha çok çocuğun okul öncesi eğitim alması hedefiyle yola çıkan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Tokat, Mardin, Trabzon, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul ve Aydın'dan sonra 9'uncu anaokulunu Zonguldak'ta açtı.
Çaycuma İlçesi'ne bağlı Saltukova Beldesi'ndeki Saltukova Gazi İlköğretim Okulu bünyesinde yaptırılan Çocuklar Gülsün Diye Derneği Anaokulu'nun açılış törenine, dernek başkanı Gülben Ergen ve başkan yardımcısı Elvan Oktar ile birlikte Vali Erol Ayyıldız, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, Çaycuma Belediye Başkanı AK Partili Mithat Gülşen, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. 

Tüm kırtasiye malzemeleri de dernek tarafından karşılanan yaklaşık 100 çocuğun okul öncesi eğitim alacağı okul, tören öncesi imzalanan protokol ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlandı. Törende, anaokulunda eğitim görecek öğrenciler dans gösterisi sundu. Gülben Ergen, kendi şarkıları eşliğinde dans eden minikleri izlerken büyük keyif yaşadı. Ergen, dans grubunun gösterisini de cep telefonuyla görüntüledi. 

Törende konuşan Gülben Ergen, Türkiye'nin geleceğe gülümseyen çocukları için bir eğitim yuvası daha açmanın heyecanını yaşadığını söyledi. Ergen, "İnanıyorum ki bu kapıdan giren yüzlerce çocuk ülkemizin aydınlık geleceğimizin inşasına katkıda bulunacak" dedi. Hayatında yaptığı en güzel, en anlamlı şeyin Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ni kurmak olduğunu vurgulayan Ergen, şöyle dedi: 

"Bugün 9'uncu okulumuzu açıyoruz ve bu okulu size emanet ediyoruz. Biz bu okulu minicik minicik paralar biriktirerek, hesaplar, pazarlıklar yaparak yaptık. İmece usulü yapıldı bu okul. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ama en çok annelere teşekkür ediyorum. Çünkü anneler çocuklarını okul öncesi eğitimle tanıştırdığında kendilerini daha iyi hissedecek. Amacımız, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak geleceğimizi, Mustafa Kemal Atatürk'e layık yetiştirebilmek." 

Vali Erol Ayyıldız'ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek okulun açılışı yapıldı. Ergen, daha sonra Vali Ayyıldız ile birlikte okulu gezdi. Sınıfları ziyaret eden Ergen, çocuklarla oturarak sohbet etti. 

Ergen, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada da çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. 10'uncu anaokulunu Van'da açacaklarını hatırlatan Ergen, "Yardımseverlerimiz ve dernek çalışanlarımızın çalışmalarıyla okullarımız günden güne çoğalacak. Okul öncesi eğitimin önemini vurgulamak için bu yola çıktık. Ben yaşadığım ve nefes aldığım sürece derneğin çalışmaları devam edecek. Çocuklarıma kalsın istiyorum. Benim çocuklarım da gelip takip edecek inşallah. Milli Eğitim Bakanı ile 30 okul için imza attık. 30 okul bile bizim için çok önem.i Ama bizim hayalimiz 81 ilde 81 anaokulu" dedi. 


Çocuklar Gülsün Diye Şarkısı ile CocuklarGulsunDiye

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV