20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

Bilimin çocukları ödüllendirildi

Ev sahipliğini Polinas Endüstri Meslek Lisesi'nin yaptığı 2011-2012 Manisa Fen Lisesi İlköğretim Okulları Arası 1. Ödüllü Proje Yarışması dün gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verildiği programa, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy katıldı.

17 Mart 2012 Cumartesi 23:01
Bilimin çocukları ödüllendirildi
EGT-250X250 -->
Manisa Fen Lisesi'nin düzenlediği 2011-2012 İlköğretim Okulları Arası 1. Ödüllü Proje Yarışması, Polinas Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Polinas Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Adil Bircan konferans öncesi Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy'a okulu gezdirdi. Bircan, okulun faaliyetlerinden ve Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi (UMEM) projesinden bahsetti. 

Açılış konuşmasını yapan  Manisa Fen Lisesi Okul Müdürü Tayif Çekim "İlk  defa düzenlediğimiz bu organizasyonda mutlaka hatalarımız olmuştur. Ama bundan sonraki yıllarda devamını getirmek istiyoruz." dedi ve sözlerine devam etti, "Henüz 3. Eğitim dönemimizi yaşıyoruz. Genç bir okul olarak iki yıldan beri Bilim ve Teknoloji haftası etkinliklerini hazırlıyoruz. Bu sene farklı bir şey yapmak istedik. Bazı ünlü özel okulların yaptığı ve geleneksel hale getirdikleri proje yarışmaları var. Proje yarışması denilince akla gelen üç beş tane köklü yarışma var. Manisa'da daha önce il içinde projeleri yapılmıştır. Ancak üç kez yapılabildi ve vazgeçildi. Manisa Fen Lisesi olarak biz projenin ne kadar önemli olduğunu, yaratıcı düşüncenin ülkemiz insanına ne denli yakıştığını biliyoruz. O halde neden yapmayalım diye düşündük. Bu sene ilkini gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte yarışmamızı gelenekselleştirmeyi umuyoruz. Yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışırsak sanırım gerçekleşmeyecek bir şey yok. Yıldızları hedefleyerek gök yüzüne çıkabilirsek sanırım hiç kimse bizi kınamaz. Gelecek yıl daha gelişmiş ve daha da büyümüş bir yarışma  ile huzurlarınızda olmayı umuyoruz."

ÖDÜL, 'TASARRUFLU HARFLER' İN

Toplamda 21 projenin katıldığı yarışmada derece ödüllerinin yanı sıra teşvik ve özel ödül takdim edildi.

Manisa Fen Lisesi Özel Ödülü'nü Manisa Şehitler İlköğretim Okulu'ndan "Tasarruflu Ev" projesiyle Sezer Özen kazandı. Üçüncülük ödülünü Manisa Bilim Sanat Merkezi'nden Hasan Yüksel , Transistörlü Sel Uyarı Sistemi ile aldı. Steril Asansör Düğmeleri projesiyle Üçpınar İlköğretim Okulu öğrencisi Ayşnur Ulutaş alırken, birincilik ödülü toner sarfiyatında %30'luk bir tasarruf elde edilebilen yazı fontu projesiyle Manisa Bilim Sanat Merkezi'nden Ufuk Karataş'a verildi.

Tasarruflu Harfler isimli projenin sahibi Ufuk Karataş ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy tarafından aldı.
Anahtar Kelimeler: ManisaBilimin Cocuklari

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV