20 Temmuz 2019 Cumartesi

AÖF Belgelerine Artık e-Devletten Ulaşmak Mümkün

SODES kapsamında 220 öğrenciye eğitim desteği

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim verilecek.

20 Mart 2012 Salı 23:56
SODES kapsamında 220 öğrenciye eğitim desteği
EGT-250X250 -->
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim verilecek.

Bismil ilçesinde sosyal destek programı (SODES) kapsamında destek gören 'Yarınlar Umut Olsun' projesi çerçevesinde SBS'ye hazırlanan 220 öğrenciye kurs hizmetinin yanı sıra 1500 öğrenciye etüd hizmetinin verileceği okuma salonu hizmete açıldı.

Diyarbakır Valiliği ve Bismil Genç İş adamları Derneği (BİGİAD) işbirliğinde Altıok Mahallesi'ndeki okuma salonunun açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kemal Yılmaz, kurum amirleri, çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, SODES projelerinin önemine işaret ederek, devlet ile sivil toplum örgütlerinin ortak çalışmasıyla çocuklara daha etkin ve verimli eğitimler verilebileceğini ifade etti.

Yılmaz, okuma salonunda ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin ücretsiz SBS kursundan faydalanabileceğini bildirerek, sözlerine şöyle devam etti: "Sosyal Destek Programı, istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen insan odaklı bir programdır."

    Yorumlar

300x250-egt -->
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV